Bezbramkowo na początek

Swój pierwszy letni sparing mają za sobą nasi seniorzy. W spotkaniu rozegranym w Pisarzowicach podopieczni Zbigniewa Wydry zaprezentowali się z dobrej strony i zremisowali 0:0 z występującą w Lidze Okręgowej Metalem Skałką Żabnica.

Podobnie jak w zimie, tak i w lecie serialową sagę sparingów nasi seniorzy rozpoczęli od pojedynku z Metalem Skałką Żabnica. Mimo, że rywal występujący na co dzień w Lidze Okręgowej nie zawitał do Pisarzowic w najmocniejszym składzie, to również w szeregach Pioniera zabrakło kilku kluczowych zawodników. Szkoleniowiec Zbigniew Wydra nie mógł w starciu z ekipą z żywiecczyzny skorzystać z Łukasza oraz Roberta Nyczów, a także Damiana Łatki i Piotra Surwiłły. Była to jednak okazja do sprawdzenia innych zawodników m.in wyróżniających się juniorów czy jednego z zawodników testowanych a także ustawienia, gdyż nasi seniorzy na to spotkanie wyszli nastawieni mocno ofensywnie. Mimo, że w końcowym rozrachunku kibice bramek nie obejrzeli to jednak na brak sytuacji zarówno pod jedną jak i drugą bramką nie mogli narzekać. Upalna pogoda dała się we znaki zawodnikom stąd też od samego początku spotkania żadna z drużyn nie forsowała zbytnio tempa. W pierwszej części gry swoje dwie szanse na zdobycie bramki po stronie Pioniera miał Damian Marek, ale w obydwóch przypadkach górą z pojedynków sam na sam wychodził bramkarz rywali. Nasi rywale zagrożenie stwarzali głównie po indywidualnych błędach naszych seniorów w linii defensywnej, dwukrotnie groźnie strzelali na bramkę Zbigniewa Wójcikiewicza ale za każdym razem nieskutecznie. Trzeba zaznaczyć, że Zbigniew Wydra jeszcze w pierwszej części gry rotował składem dając szansę każdemu na zaprezentowanie swoich umiejętności. Mimo wielu okazji na przerwę drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie. Druga odsłona tego pojedynku mogła znakomicie rozpocząć się dla podopiecznych Zbigniewa Wydry, gdyż w znakomitej sytuacji znalazł się Marcin Paw lecz niestety przegrał on pojedynek oko w oko z bramkarzem. Pionier przejął inicjatywę i stwarzał sobie kolejne sytuacje, lecz raził nieskutecznością. Dogodne szanse na gola mieli także jeden z zawodników testowanych oraz ponownie Marcin Paw, który znów przegrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem broniącym dostępu do bramki rywali. Skałka natomiast nie miała pomysłu na rozpracowanie linii defensywnej naszych seniorów, która w drugich 45 minutach spisywała się bez zarzutu. Pierwsze sparingowe spotkanie zakończyło się zatem bezbramkowym remisem 0:0. Wynik oczywiście w tej konfrontacji był najmniej ważny, zawodnicy w 100% wykonali założenia na to spotkanie. Zachowali czyste konto, a w ofensywie stworzyli sobie naprawdę kilka dogodnych sytuacji - zabrakło niestety skuteczności, ale wierzyć trzeba że z każdym kolejnym rozegranym meczem będzie ona na odpowiednim poziomie. Już we wtorek Pionier rozegra kolejny kontrolny pojedynek, tym razem rywal z nie co słabszej półki, bo b-klasowy Orzeł Kozy.

sobota, 22 lipca 2017 r., godz. 16:00

Pisarzowice

Mecz sparingowy

Pionier Pisarzowice - Metal Skałka Żabnica