Początek letnich przygotowań seniorów

Jako jedni z ostatnich w stawce drużyn A-klasowych treningi przed sezonem 2016/2017 wznowią nasi seniorzy. Podopieczni Zbigniewa Wydry trenować będą dwa bądź trzy razy w tygodniu. Mają zaplanowane rozegranie również trzech sparingów.

Dzisiejsze premierowe zajęcia będą miały charakter wprowadzający, natomiast już w najbliższy wtorek szkoleniowiec Pioniera zaplanował rozegranie pierwszego letniego sparingu z Orłem Kozy. Następnie seniorzy będą pracować nad formą w systemie trening-mecz co trzy dni, a kolejnymi sparingpartnerami będą Strumień Polanka Wielka oraz Sokół Hecznarowice. Pierwszy mecz nowego sezonu w bielskiej A-klasie Pionier rozegra w dniach 13-14 sierpnia.

Z ważnych informacji dotyczących sytuacji kadrowej Pioniera należy uznać to, że nikt nie zadeklarował chęci odejścia z zespołu, który kończył zmagania w sezonie poprzednim. Zbigniew Wydra w dalszym ciągu nie będzie mógł niestety skorzystać przynajmniej w początkowej fazie nowego sezonu z Michała Gacka oraz Mateusza Dziubka. Michał obecnie przebywa za granicą i być może do dyspozycji trenera będzie w październiku, natomiast Mateusz po odniesionej zimą kontuzji powinien już we wrześniu zacząć trenować indywidualnie. Wiadomo już, że reprezentować barw Pioniera nie będą Mateusz Długosz oraz Mateusz Góra, którzy ostatnie pół roku występowali na zasadzie wypożyczenia w innych klubach. Z kolei definitywnie zawiesić buty na kołku postanowił nasz wieloletni kapitan Kamil Muszyński (więcej o tym już niebawem).

Szczegółowe informacje dotyczące treningów, sparingów oraz ruchów kadrowych będziemy Państwu przekazywać na bieżąco na łamach naszej strony.