Podsumowanie Młodzików młodszych - jesień 2016/2017

Za nami runda jesienna! Zaczynamy zatem podsumowanie jesiennych występów naszych drużyn w sezonie 2016/2017. Na początek młodziki młodsze, które pod wodzą Roberta Nycza debiutowały w tym roku w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej.

W tej kategorii wiekowej często ważniejsze od wyników jest oswojenie małych adeptów futbolu z większym boiskiem. I tak właśnie było z naszymi młodzikami młodszymi, które dopiero stawiały tej jesieni swoje pierwsze kroki w meczach o stawkę na trawiastych murawach. Niestety brak ogrania i debiutancka trema dała o sobie znać bardzo szybko. Widać to było po początkowych występach podopiecznych Roberta Nycza, w których przegrywali wysoko m.in. z TS Podbeskidziem II Bielsko-Biała 0:22, GLKS-em Wilkowice 1:9 czy Pasjonatem Dankowice 1:13. Wraz było jednak że z każdym kolejnym rozegranym meczem ich gra wyglądała lepiej. Przełożyło się to na trzy ostatnie jesienne spotkania, w których młodzi Pionierzy wpierw zremisowali z Trójką Czechowice-Dziedzice 1:1 a następnie pechowo przegrali z Rekordem II Bielsko-Biała 0:3 i LKS-em Czaniec 1:3. I to właśnie końcówka rundy jesiennej  i coraz lepsza gra  naszych młodzików młodszych pozwala nam pozytywnie patrzeć w przyszłość. Na półmetku rywalizacji Pionier zajmuje póki co jednak 9. miejsce nie odnosząc żadnego zwycięstwa, jedno spotkanie remisując i ponosząc siedem porażek przy bilansie bramkowym 4:71. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Sebastian Cieślak z dwoma trafieniami. Na czele tabeli zespół Rekordu II Bielsko-Biała z 21 punktami, który wyprzedza ekipy TS Podbeskidzia II Bielsko-Biała oraz Pasjonata Dankowice. Zamyka ją natomiast Pionier z podobnym dorobkiem punktowym jak Trójka Czechowice-Dziedzice.

Tabela po rundzie jesiennej IV Ligi Okręgowej Młodzików młodszych:

Najwięcej spotkań:
8 - Adam Derbin, Kacper Miękiński, Maksymilian Rudnicki, Mateusz Rybarski, Sebastian Cieślak, Szymon Stępień, Tytus Trembla

Najwięcej minut:
480 - Adam Derbin, Kacper Miękiński, Sebastian Cieślak