Podsumowanie zimowych przygotowań seniorów

Za nami trzymiesięczny zimowy okres przygotowawczy naszych seniorów, w którym nie zabrakło sporej dawki meczów kontrolnych oraz wytężonej pracy wykonanej przez podopiecznych Zbigniewa Wydry. Już w najbliższy weekend startuje bielska A-klasa, a zatem podsumujemy to wszystko co wydarzyło się tej zimy w obozie naszych seniorów.

Ciekawostki:
- aż osiem sparingów zaserwował swoim podopiecznym Zbigniew Wydra tej zimy, połowa z nich padła łupem Pioniera;
- imponowali w nich skutecznością zdobywając aż trzydzieści bramek, najwięcej dziewięć zaliczył Robert Nycz;
- pięciu nowych zawodników zasiliło Pioniera, w tym Marcin Paw oraz Kamil Czarnecki którzy powinni okazać się sporymi wzmocnieniami;
- wiosnę Pionier rozpocznie od wyjazdowego starcia z broniącą się przed spadkiem Iskrą Rybarzowice, ogółem Pioniera czeka siedem wyjazdowych spotkań.

pionier1994: Za nami zimowy okres przygotowawczy zwieńczony zeszłotygodniowym sprawdzianem ze Strumieniem Polanką Wielką. W niecodziennym okolicznościach tylko zremisowany, choć Pionier prowadził już do przerwy 6:2. Jak ocenia Pan to spotkanie i ogólnie cały okres przygotowawczy?

Zbigniew Wydra: W mojej ocenie miniony już zimowy okres przygotowawczy można uznać za dobry, jak na specyfikę A-klasowych możliwości. Rozegraliśmy więcej gier kontrolnych niż poprzedniej zimy, były ubytki kadrowe, pojawiły się nowe twarze, różnie bywało z frekwencją, dlatego ogólna ocena tych przygotowań wyjdzie podczas naszych występów w rozgrywkach ligowych. Ostatni sparing z Polanką Wielką to dla nas ważna lekcja podejścia do dyscypliny taktycznej i jej waga w realizacji od pierwszej do ostatniej minuty. Mam nadzieję, że wszyscy wyciągniemy z niej wnioski z korzyścią na przyszłość.

pionier1994: Pionier został dość znacząco wzmocniony przed startem rundy wiosennej. Drużynę zasiliło m.in. dwóch zawodników z Ligi Okręgowej Marcin Paw oraz Kamil Czarnecki. Czy uważa Pan, że poziom drużyny wystrzeli teraz w górę dzięki dokonanym transferom?

Zbigniew Wydra: Cieszy mnie powrót Marcina, jak również przyjście Kamila, Jacka, dwóch Damianów oraz powrót do zdrowia Mateusza Dziubka i "pukanie" do pierwszego zespołu kilku naszych uzdolnionych juniorów. Mam nadzieję, że wszystkie te ruchy kadrowe dobrze wpłyną na poziom i atmosferę w drużynie, co przełoży się na wyniki sportowe.

pionier1994: Choć nie należy rozdzielać szat przed końcem sezonu, to jednak wydaje się pewne, że walka o najwyższy cel, czyli mistrzostwo bielskiej A-klasy jest już rozstrzygnięta. Pionier w zasięgu ręki ma natomiast ligowe podium. Czy to obecny cel na rundę wiosenną?

Zbigniew Wydra: Oczywiście, że wszystkich związanych z Pionierem cieszą jak najlepsze wyniki drużyny i o nie w rywalizacji sportowej będziemy się starać. Ligowe podium jest w zasięgu, ale tylko naszą dobrą grą oraz zaangażowaniem możemy ugrać jak najlepszy wynik końcowy. Kilka drużyn może powalczyć o podium i będzie to ciekawa rywalizacja.

Wyniki sparingów:
- Metal Skałka Żabnica 0:1
- Sokół Zabrzeg 9:3
- MRKS II Czechowice-Dziedzice 5:1
- Halniak Targanice 3:2
- GLKS Wilkowice 3:12
- Huragan Inwałd 3:1
- Sokół Hecznarowice 2:2
- Strumień Polanka Wielka 7:7

Bilans sparingów: 4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki; bramki: 32-30
Najlepsi strzelcy: Robert Nycz - 9 bramek oraz Marcin Muszyński - 7 bramek

Transfery: