Rozczarowująca jesień i nadzieja na lepszą wiosnę

Nasi seniorzy mają już za sobą pierwszą część sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała, która niestety zakończyła się sporym rozczarowaniem. Podopieczni Łukasza Nycza jesienią odnieśli tylko trzy zwycięstwa i na półmetku zmagań plasują się dopiero na 12. miejscu w tabeli.

Przed startem obecnego sezonu w bielskiej A-klasie w szeregach naszych seniorów nie zmieniło się praktycznie nic w kwestii stanu osobowego kadry, zmieniła się jednak dyspozycja samych zawodników, którzy po całkiem udanej wiośnie, kompletnie rozczarowali w rundzie jesiennej. Pionier dobrze prezentowali się jedynie w drugich połowach spotkań z Podbeskidziem Bielsko-Biała III, z Zaporą Porąbka, z KS-em Bystra, z Zaporą Wapienica i z LKS-em Czaniec II, a także w przekroju całych meczy w wygranych derbowych potyczkach z Orłem Kozy i Sokołem Hecznarowice. Widać gołym okiem, że sporym problemem jesienią tej drużyny były pierwsze połowy, w których nasi seniorzy dawali się kompletnie zdominować swoim rywalom. Z 13 pojedynków, aż w 10 z nich Pionier schodził na przerwę przy niekorzystnym wyniku, a tylko w dwóch przypadkach prowadził i raz remisował, przy bilansie bramkowym wynoszącym 10:23. Drużyna naszych seniorów, to wciąż plac budowy, do tego w trakcie trwania rundy dochodziły problemy kadrowe i z gry wypadali w newralgicznych momentach kluczowi zawodnicy (szczególnie w linii defensywnej), ale bez wątpienia to co może cieszyć, to coraz większa rola, którą w zespole odgrywają młodzi wychowankowie, czego dowodem jest m.in siedem strzelonych bramek przez Krystiana Zacnego, a swoje liczby notowali także Sebastian Cieślak, czy najmłodszy obecnie w tej ekipie Adam Derbin.

Piłka nożna, to oczywiście sport nieprzewidywalny, ale w klubie nikt nawet nie rozważa takiego scenariusza, w którym Pionier mógłby pożegnać się z a-klasowymi rozgrywkami, tym bardziej, że na przyszły rok planowane są obchody jubileuszu 30-lecia. Potencjał tej drużyny jest o wiele większy, niż wskazuje na to obecny stan ligowej tabeli i choć cele zostały już zminimalizowane, to każdy bardziej myśli o poprawie lokaty, niż o walce o utrzymanie. Niech o wspomnianym potencjale świadczy chociażby ostatni jesienny występ naszych seniorów - zagrali bardzo dobrze, do tego z odpowiednią agresją (czego brakowało praktycznie w każdym rozegranym meczu) i pokonali czołową drużynę ligi i niech ten wynik napędzi ich do ciężkiej pracy zimą, z myślą o wiosennej walce o punkty.

Niekwestionowanym liderem po rundzie jesiennej jest Podbeskidzie Bielsko-Biała III, które ma bezpieczną przewagę wynoszącą 6 punktów nad GLKS-em Sferanet Wilkowice II, natomiast podium ze stratą aż 11 "oczek" do lidera uzupełnia Sokół Hecznarowice. Ostatnie miejsce w stawce okupuje tegoroczny beniaminek Iskra Rybarzowice, który traci 3 punkty do przedostatniego Żaru Międzybrodzia Bialskiego, a dwukrotnie większy dystans dzieli go od Pioniera i Przełomu Kaniów.

Tabela po rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:

Najlepsi strzelcy:
11 - Patryk Wójtowicz (Przełom Kaniów)
10 - Łukasz Kot (LKS Ligota)
9 - Marek Micherda (Zapora Porąbka)