Sztorc: szkoda, że runda się skończyła

W efektowny sposób rundę jesienną zamknął MRKS. Podopieczni Marcina Sztorca pokonali 3:0 beniaminka z Rybarzowic. Trenerowi czechowickiego klubu oddajemy głos po ostatniej kolejce pierwszej części sezonu.

Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Lubimy grać z kontry, takie było założenie na ten mecz. Udało nam się zrealizować plan. Zmarnowaliśmy kilka sytuacji, wynik mógł być wyższy. Szkoda, że runda się skończyła, w jej drugiej części prezentowaliśmy się dobrze.

Godziszka jest ostatnia w tabeli, ale prezentuje się od dłuższego czasu nieźle. Brakowało jej szczęścia. Kiedyś musiała wygrać, u siebie prezentuje się solidnie. Mazańcowice grają w kratkę. Zwycięstwo Beskidu nie jest dla mnie niespodzianką.

Niespodzianki nie było także w Kozach. Orzeł punkty zdobywa przede wszystkim w meczach ze słabszymi rywalami. Zapora to zespół z dużym potencjałem.

Postawa Sokoła jest pozytywną niespodzianką. Drużyna trenera Wiercigrocha nie gra finezyjnej piłki, ale jest skuteczna. Przed Międzyrzeczem dużo pracy.

Zwycięstwa Przełomu w Bujakowie można się było spodziewać. Zaskakują jego rozmiary, ale zespół z Kaniowa ma groźnych napastników. Groń punktuje przede wszystkim u siebie, ale z zespołami słabszymi.

Soła pokonując GLKS potwierdziła chęć szybkiego powrotu do „okręgówki”. Wilkowiczanie grają w kratkę. Jeśli nie dojdzie w tym zespole do dużych zmian, to wiosną będzie groźny dla każdego, powalczy o czołowe lokaty.

W Bestwince spotkały się solidne zespoły o zbliżonym potencjale. Po zmianie trenera Pionier potrzebuje czasu, aby złapać właściwy rytm.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 13. kolejki:

Beskid Godziszka - LKS Mazańcowice 5:3 (2:2)
Orzeł Kozy - Zapora Wapienica 0:5 (0:2)
Sokół Buczkowice - KS Międzyrzecze 2:1 (1:1)
Groń Bujaków - Przełom Kaniów 1:9 (1:6)
Soła Kobiernice - GLKS Wilkowice 2:0 (0:0)
MRKS II Czechowice-Dziedzice - Iskra Rybarzowice 3:0 (1:0)
KS Bestwinka - Pionier Pisarzowice 1:1 (0:0)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy: