Tak grała nasza młodzież w sezonie 2022/2023

Również dla naszej młodzieży sezon 2022/2023 przeszedł już do historii, a w rozgrywkach ligowych podokręgu bielskiego rywalizowali juniorzy, trampkarze, młodziki, orliki oraz żaki.

"Szkolenie dzieci i młodzieży w sekcji piłki nożnej dofinansowane jest przez Gminę Wilamowice i Radę Sołecką Pisarzowice"

__________________________________________________________________________________________________________

Juniorzy
Juniorzy w minionym sezonie prowadzeni byli przez Marcina Pawia (runda jesienna) oraz Roberta Nycza (runda wiosenna), a całe zmagania zakończyli na bezpiecznym 6. miejscu w tabeli. Wynikowo na pewno można było wyciągnąć w tym okresie więcej i mierzyć nawet w podium całych zmagań, natomiast najważniejszym celem tej drużyny jest przede wszystkim przygotowanie poszczególnych zawodników do gry w seniorach. I to się udało, gdyż aż czterech graczy z najstarszego rocznika 2004 - Krystian Zacny, Paweł Surwiłło, Piotr Gacek, Wiktor Dziubek - w ostatnim roku odgrywali już coraz większą rolę we wspomnianych seniorach. Podobnie zresztą, jak ich młodsi koledzy: Sebastian Cieślak i Krzysztof Trembla (rocznik 2005) oraz Adam Derbin (rocznik 2006), którzy w kolejnej kampanii będą stanowić zarówno o sile juniorów, jak i swoje szanse dostaną bez wątpienia ponownie w pierwszym zespole.

Tabela końcowa 3. Ligi Okręgowej:

Najlepszy strzelec: Krystian Zacny - 12
Najwięcej meczów: Adam Derbin, Kacper Smolarski - 14
Najwięcej minut: Adam Derbin - 1220

Trampkarze
Trampkarze trenowani przez Łukasza Nycza w sezonie jesiennym w 5. Lidze Okręgowej zajęli 3. miejsce, natomiast w sezonie wiosennym w zmaganiach 4. Ligi Okręgowej zajęli 5. miejsce w tabeli. Jesienią drużyna prezentowała się bardzo dobrze, długo zachowywała nawet szanse na mistrzostwo, ostatecznie na finiszu uplasowała się na podium i uzyskała promocję o jeden szczebel ligowy wyżej. Wiosną natomiast, rywalizując już z bardzo mocnymi rywalami, gra wyglądała słabiej, a do tego zespół musiał sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Janka Cyrana (tylko jesienią w 9 meczach zdobył aż 22 bramki). Pod jego nieobecność w rolę egzekutora wcielił się z powodzeniem Kuba Zemanek, który jako najmłodszy zawodnik w tej kategorii, swój premierowy sezon zakończył z liczbą 20 strzelonych bramek. Warto również wspomnieć o zwycięskim tej zimy halowym turnieju "CSW & Orzeł Cup 2023", w którym drużyna w pokonanym polu zostawiła ekipy z Bestwiny, Kaniowa oraz Kóz.

Tabela sezonu jesiennego 5. Ligi Okręgowej:

Tabela sezonu wiosennego 4. Ligi Okręgowej:

Najlepszy strzelec: Jan Cyran - 22
Najwięcej meczów: Adam Pytel, Jakub Zemanek - 19
Najwięcej minut: Adam Pytel, Jakub Zemanek - 1520

Młodziki
Młodziki pod wodzą Roberta Nycza zarówno w sezonie jesiennym, jak i wiosennym występowały w 5 Lidze Okręgowej i kończyły zmagania kolejno na 5. i 4. miejscu w tabeli. Również w tej grupie liczy się przede wszystkim przygotowanie zawodników do gry w starszej kategorii wiekowej, a co za tym idzie do rywalizacji na zdecydowanie większych boiskach. I również tutaj szykuje nam się dość fajny zaciąg chłopaków z najstarszego rocznika 2011 do drużyny trampkarzy, w postaci choćby Huberta Kubackiego, Janka Wasztyla, Marka Treli i Mieszka Podkowy. Były to zdecydowanie najbardziej wyróżniające się postacie zespołu i które zrobiły największy postęp w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, a warto również wspomnieć, że w całym sezonie Hubert Kubacki zanotował aż 23 bramki.

Tabela sezonu jesiennego 5. Ligi Okręgowej:

Tabela sezonu wiosennego 5. Ligi Okręgowej:

Najlepszy strzelec: Hubert Kubacki - 23
Najwięcej meczów: Hubert Kubacki, Marek Trela - 15
Najwięcej minut: Hubert Kubacki, Marek Trela - 900

Orliki
Orliki pod opieką Jacka Nycza w sezonie jesiennym oraz wiosennym występowały w Bielskiej Lidze Podokręgu, ponadto w okresie zimowy brały udział w organizowanej przez CSW Kozy Halowej Lidze oraz Turnieju o Puchar Burmistrza Wilamowic. Choć w tej kategorii wiekowej wyniki oraz tabele nie są uwzględniane, to najważniejsze, że młodzi zawodnicy z roczników 2013 i 2014 zebrali kolejne cenne doświadczenia w spotkaniach ze swoimi rówieśnikami. Wiosną w rozgrywkach ligowych pod egidą bielskiego podokręgu najlepszym strzelcem zespołu okazał się Patryk Tyc, który uzyskał 4 bramki. A tylko i wyłącznie w celach informacyjnych podamy, że w Halowej Lidze CSW zespół uplasował się na 6. miejscu, natomiast Turniej o Puchar Burmistrza Wilamowic rozgrywany w Dankowicach zakończył na świetnym 2. miejscu.

Żaki
Żaki, czyli podopieczni Jakuba Buchtyara i Jakuba Gembali, a jesienią Michała Majtyki, również rywalizowały w sezonie jesiennym, jak i wiosennym w Bielskiej Lidze Podokręgu, wzięły udział także w organizowanych przez CSW Kozy dwóch edycjach turnieju "Happy Cup 2023" oraz jednym turnieju "Happy Cup 2022". I tak, jak powyżej i w najmłodszej prowadzonej przez nasz klub kategorii wiekowej nie są uwzględniane wyniki ani tabele, był to jednak aktywnie spędzany czas przez naszych najmniejszych zawodników z roczników 2015, 2016 i 2017. W wiosennej części rywalizacji ligowej w bielskim podokręgu najskuteczniejszym strzelcem zespołu był Paweł Janik, autor 14 trafień, a na wyróżnienie zasłużył także Janek Kobielus, który strzelił 10 bramek. W rozegranych, jak na razie dwóch turniejach "Happy Cup 2023" również, to Paweł Janik ustrzelił najwięcej goli w liczbie 8 bramek, a w tym przypadku wyróżnić trzeba także Oliwiera Zarębskiego strzelającego 5 goli.