Plan letnich przygotowań seniorów

20 lipca nasi seniorzy zainaugurują letnie przygotowania przed startem rundy jesiennej sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała. Podopieczni Łukasza Nycza mają zaplanowane trzy spotkania kontrolne oraz tradycyjnie udział w zmaganiach o Puchar Polski.

Za naszymi seniorami udany miniony sezon w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała zakończony na 4. miejscu w tabeli  i zwieńczony wejściem do finału baraży o awans. I choćby z tego względu Pionier będzie stawiany w gronie drużyn, które w kampanii 2023/2024 będą walczyć o czołowe miejsca, obok choćby drużyn z Hecznarowic, Międzybrodzia Bialskiego, czy Czańca. Mamy jednak również pewne roszady w ligowym składzie na nowy sezon, otóż miejsce Gronia Bujaków ostatecznie w zmaganiach bielskiej A-klasy zajmie Iskra Rybarzowice, a to dzięki skutecznemu odwołaniu na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Tymczasem podopieczni Łukasza Nycza na pierwszych po wakacyjnej przerwie zajęciach na boisku w Pisarzowicach spotkają się w czwartek 20 lipca, a już dwa dni później najprawdopodobniej zagrają w reaktywowanym Turnieju o Puchar Burmistrza Wilamowic, który odbędzie się w Dankowicach. Z kolei pierwszy sparing nasi seniorzy rozegrają w czwartek 27 lipca, kiedy to zmierzą się z przedstawicielem oświęcimskiej A-klasy LKS-em Poręba Wielka, a w kolejnych meczach testowych jego rywalami będą kolejno Huragan Inwałd i Solavia Grojec. Te dwa ostatnie spotkania kontrolne są jednak uzależnione od występów Pioniera w Pucharze Polski, a 1. runda tychże zmagań zaplanowana jest na weekend 29/30 lipca. Natomiast start ligowych rozgrywek w bielskiej A-klasie zaplanowany jest dość wyjątkowo na wtorek 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego, kiedy to Pionier zmierzy się na własnym boisku z trzecią drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Plan letnich przygotowań seniorów przed rundą jesienną sezonu 2023/2024 w rozgrywkach KEEZA A-klasy Bielsko-Biała:
20 lipca - początek przygotowań
22 lipca - Turniej o Puchar Burmistrza Wilamowic
27 lipca - sparing z LKS-em Poręba Wielka
29/30 lipca - sparing z Huraganem Inwałd (lub 1. runda Pucharu Polski)
5/6 sierpnia - sparing z Solavią Grojec (lub 2. runda Pucharu Polski)
15 sierpień - inauguracja rundy jesiennej KEEZA A-klasy Bielsko-Biała

O dokładnych terminach spotkań, miejscach oraz godzinach ich rozgrywania będziemy informować na bieżąco!