Transfery na drugim planie, Pionier z dwoma nowymi twarzami

Tylko dwie nowe twarze będą mogli oglądać kibice w zespole naszych seniorów we wiosennych zmaganiach bielskiej A-klasy. Szkoleniowiec Pioniera Zbigniewa Wydra zamierza stawiać na stabilizację, choć nowi zawodnicy mogą okazać się bardzo przydatni. Najważniejszą informacją jest jednak to, że z drużyny która występowała jesienią nikt nie ubył.

Choć zimą na treningach Pioniera pojawiło się aż sześciu nowych zawodników, to ostatecznie naszych seniorów wzmocni tylko dwójka z nich. Pierwszym jest 28-letni obrońca Wojciech Sołtysik, który trafił do Pisarzowic jako wolny zawodnik, a swego czasu występował w Słowianie Łodygowice oraz żywieckich zespołach. Może grać zarówno na środku obrony, jak i w jej bocznych sektorach. Co ważne zaznaczenia zawodnik ten mieszka już od jakiegoś czasu w naszej miejscowości. Drugą nową twarzą w składzie naszych seniorów będzie zaledwie 16-letni Michał Strzeżoń, który jest wychowankiem naszego klubu. Gra on głównie w linii pomocy, zarówno w środku jak i na skrzydłach. Zwrócił on uwagę na siebie bardzo dobrymi występami jesienią w zespole juniorów, którego jest najlepszym strzelcem z dziewięcioma trafieniami. Oczywiście głównie będzie on występować właśnie w juniorach, ale wiosną swoje szanse również w seniorach powinien dostać.

To co najważniejsze z kadry zespołu, który tak udanie rywalizował w rundzie jesiennej nikt nie ubył. Na ten moment treningów nie wznowił jedynie Mateusz Góra oraz Zbigniew Wójcikiewicz. Dobrą informacją są natomiast powroty do  zarówno Adriana Barona, jak i również Jarosława Koniora, którzy podczas zimowych sparingów doznali urazów, lecz powinni być brani pod uwagę już na najbliższy mecz ligowy.

Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę nowo pozyskanych zawodników:

Wojciech Sołtysik
Urodzony: 27 lutego 1990 roku