Z Okręgówką po raz drugi

W sobotę 25 lutego o godzinie 14:00 nasi seniorzy równo na miesiąc przed inaguracją wiosennej części rozgrywek bielskiej A-klasy rozegrają kolejny już sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ustroniu rywalem podopiecznych Zbigniewa Wydry będzie dobrze nam znany i występujący od tego sezonu jako beniaminek w Lidze Okręgowej - GLKS Wilkowice.

Pionier, który w minionym tygodniu zafundował sobie istny maraton sparingowy rozgrywając aż trzy spotkania w przeciągu siedmiu dni, wkracza podobnie zresztą jak większość już drużyn z niższych lig w decydującą fazę zimowych przygotowań. Kolejny test mecz zawodnicy Zbigniewa Wydry rozegrają w dalekim Ustroniu już po raz ostatni na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Sytuacja kadrowa na pewno będzie zdecydowanie lepsza niż w ostatnim starciu z a-klasowym Halniakiem Targanice, zabraknie jedynie w dalszym ciągu kontuzjowanego Łukasza Walaszczyka oraz Adriana Góry i Wojciecha Kasolika których z gry wyłączyły sprawy osobiste.

GLKS Wilkowice z którymi zmierzą się nasi seniorzy od tego sezonu występuje na boiskach Ligi Okręgowej pod wodzą Sebastiana Gruszfelda. Po doskonałym początku sezonu kiedy to ekipa ta plasowała się w czołówce rozgrywek, nastapił regres formy i spadek w ligowej tabeli. Na półmetku zmagań wilkowiczanie okupują 11. miejsce z bezpieczną jednak przewagą nad strefą spadkową. Jak zwykle czołowymi postaciami zespołu jesienią byli Jakub Pilch i Tomasz Bydliński, czy najlepszy strzelec Paweł Toborek który ustrzelał dziesięć bramek. Podobnie jak Pionier nasi najbliżsi rywale mają za sobą juz cztery spotkania sparingowe tej zimy. Co ciekawe wszystkie zwycięskie kolejno z MKS Szczawno-Zdrój 5:2, Skrzycznem Lipowa 5:0, KS Bestwinką 3:0 i rezerwami Beskidu Skoczów 2:0.

Mecz sparingowy
sobota, 25 lutego, godz. 14:00