Żaki i skrzaty powalczą o puchar

W najbliższy piątek od turnieju w Pisarzowicach rozpoczną się zmagania żaków i skrzatów w rozgrywkach o Puchar Prezesa UKS Kozy. Cała impreza potrwa trzy tygodnie, a każda z drużyn uczestniczących w walce u trofeum zorganizuje po jednym turnieju.

W rozgrywkach udział wezmą trzy zespoły: Dwójki Kozy, Pioniera Pisarzowice oraz Zapory Porąbka, a każda z nich wystawi do gry po drużynie żaków z rocznika 2008 i 2009 oraz skrzatów z rocznika 2010 i 2011. Zmagania prowadzone będą w formie trzech turniejów, których gospodarzami będą uczestniczące w rywalizacji drużyny. 29 września zawodnicy rywalizować będą w Pisarzowicach, 6 października w Porąbce i na koniec 13 października w Kozach, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród.

Drużyny rywalizować będą na boiskach o wymiarach 56-60 x 26-28 metrów w składach ośmiozespołowych w przypadku żaków oraz dziewięciozespołowych w przypadku skrzatów, a jedno spotkanie trwać będzie 2 x 20 minut. Triumfatorzy rozgrywek zostaną wyłonieni zarówno w kategorii żaków, jak i skrzatów. Drużyna z najlepszym dorobkiem punktowym po wszystkich trzech turniejach zostanie zwycięzcą w klasyfikacji końcowej. W przypadku równej liczby punktów przez dwa zespoły w pierwszej kolejności decydować będą bezpośrednie spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami, jeśli podobną ilość punktów zgromadzą wszystkie trzy ekipy wówczas decydować będzie stosunek bramek.

Zespoły uczestniczące w rozgrywkach o Puchar Prezesa UKS Kozy:
Dwójka Kozy
Pionier Pisarzowice