Zbigniew Wydra: Mamy kadrę na miarę awansu

Rywalizacja o awans do AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej zapowiada się bardzo ciekawie w bielskiej A-klasie. W dzisiejszej "Strefie Wywiadu" gościmy Zbigniewa Wydrę – trenera Pioniera Pisarzowice, który jest liderem tych rozgrywek oraz głównym pretendentem do gry o klasę rozgrywkową wyżej.

Sportowebeskidy.pl: Coś przeciąga się nam ta zima...
Zbigniew Wydra: Nie ukrywam, że ta aura krzyżuje nam plany, ale musimy sobie z tym poradzić. Trochę mnie to frustruje, mieliśmy założenia, aby popracować trochę nad taktyką. Niestety, przez śnieg który spadł, musimy korygować nasz harmonogram.

Sportowebeskidy.pl Myśli trener że uda się 31 marca rozegrać inauguracyjną kolejkę rundy wiosennej w bielskiej A-klasie?
Zbigniew Wydra: Mam nadzieję, że tak. My akurat gramy na wyjeździe, na boisku w Kobiernicach. Wierzę, że ta pogoda się poprawi i wiosna w końcu do nas zawita. Zarówna to wewnętrzna jak i sportowa (śmiech).

Sportowebeskidy.pl: Jak ocenia trener przepracowany okres przygotowawczy?
Zbigniew Wydra: W mojej ocenie mógł być troszeczkę lepszy, ale takie są realia a-klasowe. Pracowaliśmy głównie nad siłą oraz motoryką. Cieszy mnie za to ilość rozegranych sparingów. Za nami dziewieć meczów kontrolnych i myślę, że to zaowocuje na wiosnę. Jeśli chodzi o rezultaty, to także mogły one być lepsze. Mieliśmy dobre szczególnie pierwsze połowy z drużynami z Ligi Okręgowej. W drugiej gdzieś tam traciliśmy koncentrację.

Sportowebeskidy.pl: Bazujecie na kadrze z rundy jesiennej, czy dokonaliście jakiś wzmocnień?
Zbigniew Wydra: Nie dokonaliśmy praktycznie żadnych transferów. Zawodnicy, którzy występowali w minionej rundzie w Pionierze zostali. Pojawiały się w prawdzie różne postacie na naszych zajęciach, jednak tylko jeden zawodnik do nas dołączył, ale jeszcze nie jest wszystko ustalone. Myślę, że ta kadra jest na miarę awansu. Jeszcze brakuje tylko takiej mentalności do tego, że chcemy coś osiągnąć.

Sportowebeskidy.pl: Jakie są wasze szanse na awans?
Zbigniew Wydra: Jesteśmy liderem, jeśli powtórzymy wynik z minionej jesieni to powinno się to udać. Jak jednak będzie, pokaże najbliższy czas. Nie można zapominać, że nie tylko my chcemy awansować do Ligi Okręgowej. Nie mamy jednak żadnej "napinki".

Sportowebeskidy.pl: No właśnie, jak trener zapatruje się na waszych głównych konkurentów?
Zbigniew Wydra: Z pewnością zespół z Bestwinki i "Dwójka" Rekordu, to bardzo solidne ekipy. Spokojnie również mogłyby sobie poradzić o jedną klasę rozgrywkową wyżej. Czujemy ich oddech na plecach, ale o to też chodzi w rywalizacji sportowej.

Sportowebeskidy.pl: O cel na wiosnę Pioniera nie muszę chyba pytać.
Zbigniew Wydra: Po prostu chcemy się pokazać z jak najlepszej strony i powtórzyć wynik jesienny. Grać w każdym meczu o trzy punkty – ale tak chyba każdy trener mówi i tego sobie by życzył.

źródło: sportowebeskidy.pl