Ze znajomym rywalem

Z rywalem dobrze znanym z występów jeszcze sezon temu w bielskiej A-klasie, a obecnie szóstą drużyną AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej - GKS-em Czarnymi Jaworze będą się mierzyć w kolejnym sparingu tej zimy nasi seniorzy. Pojedynek ten odbędzie się już w sobotę tj. 10 lutego o godzinie 17:00 za boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach.

Nasi rywale do treningów po przerwie wrócili 15 stycznie, a spotkanie z naszymi seniorami będzie dla nich pierwszym przetarciem tej zimy. Drużyna prowadzona przez Tomasza Dulebe po awansie w zeszłym sezonie na boiska AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej, w obecnej kampanii stała się rewelacją tych rozgrywek zajmując po pierwszej części sezonu bardzo dobre 6. miejsce w ligowej tabeli. Co godne zauważenia zespół Czarnych jako jedyny znalazł sposób na hegemona jesiennej części rywalizacji, czyli MRKS Czechowice-Dziedzice. Motorem napędowym tej ekipy jest napastnik Adam Waliczek, który jesienią aż 13 razy wpisywał się na listę strzelców, a u jego boku gra przecież jeszcze niezwykle doświadczony Łukasz Błasiak. Siła drużyny jest tak naprawdę rozłożona równomiernie, zarówno w defensywie jak i w ofensywie piłkarze z Jaworze prezentują się bardzo solidnie, dzięki czemu zapracowali na miano rewelacji rundy jesiennej w Bielskiej Lidze Okręgowej - dodajmy w pełni zasłużenie.

Nasi seniorzy po wtorkowym zwycięskim sparingu z Rotuzem Bronów 6:1 oraz czwartkowymi zajęciami na dużej hali, zmierzą się z kolejnym wymagającym rywalem tej zimy. Co bardzo cieszy dopisuje frekwencja: we wtorek na meczu pojawiło się dziewiętnastu, a na czwartkowych zajęciach piętnastu zawodników. Już dawno szkoleniowiec Pioniera Zbigniew Wydra nie miał zimą takiego komfortu pracy. Przekłada się to rzecz jasna na atmosferę oraz rywalizację o miejsce w składzie. W spotkaniu z Czarnymi po raz kolejny szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności będą mieli testowani zawodnicy. Dwóch z nich jest bardzo blisko związania się z Pionierem, natomiast przyszłość dwójki pozostałych którzy zagrali we wtorkowym sparingu na ten moment jest nie do końca jasna.

Mecz sparingowy
sobota, 10 lutego 2018 r., godz. 17:00