Zmiany szkoleniowców wśród naszych drużyn młodzieżowych

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu 2023/2024 dojdzie do planowanych roszad na stanowiskach szkoleniowców naszych drużyn młodzieżowych. Kontynuowana będzie praca Roberta Nycza z juniorami, natomiast zupełnie nowych opiekunów będą mieli trampkarze, młodziki oraz orliki.

Już w przerwie zimowej minionego sezonu w miejsce odchodzącego trenera juniorów Marcina Pawia, powołany na to stanowisko został tymczasowo Robert Nycz. Wiosną prowadzona przez niego drużyna wygrała pięć spotkań, jedno zakończyło się remisem, a trzy porażkami przy ogólnym bilansie bramkowym wynoszącym 26-19. Ostatecznie dało to na zakończenie ligowych zmagań w rozgrywkach 3. Ligi Okręgowej 6. miejsce w tabeli i ta, nie ma co ukrywać, owocna współpraca będzie dalej kontynuowana.

Dobiegła końca siedmioletnia przygoda w roli trenera trampkarzy Łukasza Nycza, który zamierza skupić się już tylko i wyłącznie na pracy z naszymi seniorami. Przez ten czas z prowadzonymi przez siebie drużynami zdobywał czterokrotnie mistrzowskie tytuły: trzy razy 5. Ligi Okręgowej, a raz 6. Ligi Okręgowej, a to co najistotniejsze kilku jego wychowanków zasiliło już zespół seniorów. Jego następcą został mianowany Michał Pękala, zawodnik naszych seniorów dla których rozegrał 41 oficjalnych spotkań i strzelił 3 bramki, który pierwsze trenerskie szlify zbierał z młodszymi rocznikami w akademii piłkarskiej Football Projekt w Nowej Wsi.

Do ważnych zmian na stanowiskach szkoleniowców dojdzie również w dwóch nie co starszych kategoriach wiekowych, czyli ekipach młodzików oraz orlików. W młodzikach miejsce wspomnianego już Roberta Nycza zajmie Jacek Nycz i jest to zatem jego sportowy awans w roli szkoleniowca, a do tej pory przez dwa lata odpowiadał za szkolenie drużyny orlików. I to właśnie jego miejsce w grupie orlików zajmie z kolei Marcin Muszyński, wychowanek naszego klubu, dla którego w pierwszym zespole rozegrał blisko 400 oficjalnych spotkań i strzelił 130 bramek, a który już w ostatnim półroczu miał okazję pomagać w prowadzeniu zajęć tej drużyny.

Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne podziękowania na ręce Marcina Pawia oraz Michała Majtyki za prowadzone przez nich drużyny, kolejno juniorów oraz żaczków. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, jak i zawodowym i liczymy na to, że jeszcze będzie okazja do wspólnej współpracy.

Nowych szkoleniowców, Marcina Muszyńskiego oraz Michała Pękalę, witamy z kolei na pokładzie i liczymy na ich owocną pracę w roli szkoleniowców naszych młodych adeptów futbolu.