Hit bez zwycięzcy, derby z pogromem

Miniony weekend w bielskiej A-klasie należał do bardzo zaciętych. Mecze 2. kolejki podsumowujemy z trenerem ekipy z Bystrej - Jakubem Kanią.

Wciąż bez punktu
Zespół z Bystrej w miniony weekend podejmował beniaminka z Międzybrodzia Bialskiego. "Bystrzaki" do tej serii gier przystępowali bez punktu na koncie, za sprawą porażki na inaugurację z Pionierem. Żar jednak postawił bardzo twarde warunki gry i w spotkaniu pełnym wzlotów i upadków zdołał sięgnąć po komplet punktów. - To był dla nas ciężki mecz. Na pierwszą połowę można powiedzieć, że nie wyszliśmy z szatni. Dostaliśmy dwa szybkie ciosy, lecz po przerwie zdołaliśmy odrobić straty, niestety po straconej kolejnej bramce nie udało nam się już podnieść - mówi trener KS Bystra, Jakub Kania.

Nie wykorzystane okazje...
W starciu głównych pretendentów do mistrzostwa, rezerw Rekordu z Pionierem emocji nie brakowało. Pisarzowiczanie pokazali bardzo dobry i skuteczny futbol. "Rekordziści" pomimo optycznej przewagi nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i hitowe starcie zakończyło się remisem. Drugim elektryzującym meczem były derby pomiędzy Beskidem, a Sokołem zakończony zwycięstwem 4:0 tych drugich. - Byłem na tym meczu i muszę przyznać, że Beskid pokazał się z dobrej strony. Jego zawodnicy stworzyli sobie multum sytuacji, lecz żadnej z nich nie potrafili wykorzystać - stwierdza nasz rozmówca.

Zaskoczenie tylko jedno
W pozostałych spotkaniach GLKS z trudem pokonał zespół z Międzyrzecza 2:1. Przełom zrehabilitował się za porażkę z "Rezerwistami" MRKS-u wygrywając wysoko z Rotuzem 6:4. Czechowiczanie z kolei ulegli Sokołowi Hecznarowice 0:4. - Ekipa z Międzyrzecza zaskakuje mnie, że jeszcze nie zdobyła punktu w tym sezonie. Sokół ma bardzo solidną drużynę i zwycięstwo nad rezerwami MRKS-u nie jest wielkim zaskoczeniem. Też należy podkreślić, że czechowiczanie nie wyszli na to spotkanie z wyraźnym zaciągiem z pierwszej drużyny, jak w meczu z Przełomem - ocenia Kania.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 2. kolejki:
Przełom Kaniów - Rotuz Bronów 6:4 (6:1)
Beskid Godziszka - Sokół Buczkowice 0:4 (0:1)
KS Międzyrzecze - GLKS Wilkowice 1:2 (1:0)
Zapora Wapienica - Soła Kobiernice 1:1 (1:1)
Sokół Hecznarowice - MRKS II Czechowice-Dziedzice 4:0 (2:0)
KS Bystra - Żar Międzybrodzie Bialskie 2:3 (0:2)
Rekord II Bielsko-Biała - PIONIER PISARZOWICE 1:1 (0:1)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
3 - Piotr Strączek (GLKS Wilkowice), Mateusz Markiel (Sokół Hecznarowice), Mateusz Wajdzik (MRKS II Czechowice-Dziedzice), Szymon Kóska (Przełom Kaniów) oraz Łukasz Miszczak (Rotuz Bronów)