Z czwartoligowcem o ćwierćfinał

Za nami już dwa pojedynki naszych seniorów w rozgrywkach bielskiej A-klasy, a swoistym oderwaniem się od walki o ligowe punkty będzie dla nich spotkanie w kolejnej fazie zmagań Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała. A rywal w 1. Rundzie o uznanej marce, gdyż podopieczni Zbigniewa Wydry na własnym boisku zmierzą się z czwartoligowym MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Naszego rywala nie trzeba specjalnie przedstawiać, gdyż każdemu kibicowi w naszym regionie jest doskonale znany. W Czechowicach-Dziedzicach zrobiono już dużo, aby tamtejszemu MRKS-owi przywrócić dawny blask. Zespół prowadzony obecnie przez Piotra Mrozka w minionym sezonie z przytupem zdobył mistrzostwo Bielskiej Ligi Okręgowej, a w obecnej kampanii już na boiskach czwartoligowych wystartował bardzo dobrze i po trzech spotkania plasuje się on na 3. miejscu w ligowej tabeli. Czechowiccy działacze nie ukrywają nawet, że interesuje ich wyłącznie 3. Liga, a poczynione transfery mogą o tym doskonale świadczyć. Warto tu wspomnieć o sprowadzeniu tego lata choćby takich zawodników, jak Daniel Feruga czy Kamil Jonkisz, którzy mają za sobą przeszłość pierwszoligową i występy w pierwszej drużynie Podbeskidzia Bielsko-Biała. W połączeniu z pozostałymi doświadczonymi piłkarzami MRKS-u o uznanej marce, czyli Damianem Szczęsnym, Krzysztofem Chrapkiem czy Łukaszem Szędzielarzem stanowią wartość dodatnią tego zespołu. Co ciekawe jest również pisarzowicki wątek w tej drużynie, gdyż bramki czechowiczan od tego lata broni związany z naszą miejscowością Dominik Kraus. Dla piłkarzy MRKS-u występ z Pionierem będzie pierwszym w tegorocznym pucharze, gdyż do rywalizacji przystępują podobnie jak inni czwartoligowcy od 1. Rundy.

Nasi seniorzy, podobnie jak ich najbliżsi rywale, mają za sobą całkiem udany start nowego sezonu w rozgrywkach bielskiej A-klasy, po dwóch rozegranych spotkaniach plasują się na 3. miejscu w ligowej tabeli, a warto zaznaczyć że w pucharze podopieczni Zbigniewa Wydry wyeliminowali już przecież bardzo dobrze radzącą sobie obecnie na poziomie "Okręgówki" KS Bestwinkę. Pionier w niedzielę rozgrywał całkiem udane zawody z rezerwami trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała, a zawodnicy zostawili na boisku naprawdę dużo zdrowia, co w ostateczności się opłaciło, bo nasi seniorzy wywieźli z Cygańskiego Lasu jakże cenny punkt. W najbliższą sobotę czeka ich jednak z kolei kolejny ważny mecz ligowy z Przełomem Kaniów i choć rywalizacja z taką drużyną, jak MRKS jest ciekawym doświadczeniem, to ciężko przewidzieć, czy Zbigniew Wydra zdecyduje się wystawić najmocniejszą "jedenastkę". Najprawdopodobniej po części będzie jednak do tego zmuszony, a to z powodu braków kadrowych. Oczywiście o odpuszczaniu spotkania z czechowiczanami nie ma mowy, ale szkoleniowiec będzie musiał rozmyślnie rotować siłami swoich podstawowych zawodników, gdyż pamiętać należy że głównym celem dla Pioniera są rozgrywki ligowe.

1. Runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała

Pionier Pisarzowice - MRKS Czechowice-Dziedzice

środa, 22 sierpnia 2018 r.

Sędziowie (KS Bielsko-Biała):
Mateusz Nowak (główny)
Jakub Kielar (asystent)
Sebastian Przewoźnik (asystent)

Ostatnie spotkania pomiędzy zespołami:

Forma zespołów:
Pionier Pisarzowice:
19.08.2018 r. (wyjazd) Rekord II Bielsko-Biała 1:1
11.08.2018 r. (dom) KS Bystra 3:0
16.06.2018 r. (dom) MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:2
09.06.2018 r. (wyjazd) LKS Mazańcowice 4:0
26.05.2018 r. (wyjazd) Beskid Godziszka 9:0