Powroty udane, jednak nie dla wszystkich

W poprzedni weekend do ligowych zmagań powrócili bielscy a-klasowicze. Swoje spotkanie wygrał między innymi lider rozgrywek z Jaworza, a w nie do końca najlepszych nastrojach pozostali zawodnicy z Bystrej.

W lidze planowo
Drużyna z Jaworza zaliczyła bardzo pewny powrót do ligowych rozgrywek mimo nie najlepszych rezultatów rozegranych sparingów, w których grali jednak z rywalami z "wyższej półki". Lider a-klasowych zmagań co prawda po pierwszej połowie remisował z Beskidem Godziszka 1:1, jednak po przerwie dał już pokaz swoich możliwości dokładając kolejne cztery trafienia. Odnosząc pewne zwycięstwo 5:1 umocnił się na prowadzeniu w tabeli dystansując drugą ekipę z Bestwinki na trzynaście punktów.

Aspiracje potwierdzone
Oprócz Czarnych pewne zwycięstwa odniosły też trzy inne drużyny. Najbardziej imponowała dyspozycja zawodników KS Międzyrzecze, którzy zwyciężyli w spotkaniu z Przełomem Kaniów 7:0 w samej drugiej połowie trafiając pięciokrotnie. Swój mecz z Iskrą Rybarzowice pewnie wygrał też Pionier zaliczając pięć trafień. Spotkanie praktycznie zakończyło się już po 20. minutach, kiedy ekipa z Pisarzowic prowadziła 3:1, a finalny wynik to 5:2. Podobnie ze zwycięstwa mogła cieszyć się Zapora Porąbka. Odmłodzony zespół do połowy remisował z zamykającym tabelę KS Bystrą, ale po przerwie strzelił trzy bramki, w tym dwie po rzutach karnych. W starciu nowych szkoleniowców górą był zatem trener Zapory.

Po jednej albo wcale
Dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem z przewagą jednej bramki. Drugi w tabeli KS Bestwina pokonał 2:1 rywali z Mazańcowic mimo, że do połowy 1:0 prowadził właśnie LKS. Od początku warunki w swoim meczu dyktowały za to rezerwy czechowickiego MRKS-u, które wygrały z Zaporą Wapienica 3:2. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast starcie ekip z Kobiernic i Buczkowic. Wynik ten kosztował obie ekipy spadek w tabeli o jedną pozycję.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 14. kolejki:
GKS Czarni Jaworze - Beskid Godziszka 5:1 (1:1)
Zapora Wapienica - MRKS II Czechowice-Dziedzice 2:3 (1:2)
Zapora Porąbka - KS Bystra 3:0 (0:0)
Iskra Rybarzowice - Pionier Pisarzowice 2:5 (1:3)
Przełom Kaniów - KS Międzyrzecze 0:7 (0:2)
LKS Mazańcowice - KS Bestwinka 1:2 (1:0)
Soła Kobiernice - Sokół Buczkowice 0:0 (0:0)

Aktualna tabela:

Najlepsi strzelcy:
11 - Łukasz Nycz (Pionier Pisarzowice)