Udany start Sokoła. Lider bez strat

Cztery zespoły rywalizujące w bielskiej A-klasie nie przegrały jeszcze meczu. Wśród nich jest Sokół Buczkowice. Na czele stawki znajdują się Czarni Jaworze.

Udany początek
Sokół Buczkowice w sobotę pokonał 5:0 Beskid z Godziszki, który z zerowym dorobkiem zamyka stawkę. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 4:0. – Zasłużyliśmy na trzy punkty, których zdobycie zapewniliśmy sobie przed przerwą. Beskid ma kłopoty kadrowe, do nas przyjechał bez nominalnego bramkarza. Widziałem zespół z Godziszki w akcji przed tygodniem. W pojedynku z Bystrą również stracił pięć goli – mówi trener Jacek Wiercigroch. Sokół po trzech meczach ma na swoim koncie siedem punktów. – Dawno zespół nie zanotował tak udanego startu. W poprzednim sezonie w niektórych treningach brało udział 4-6 zawodników, teraz pojawia się 14-16, co przekłada się na lepsze wyniki – klaruje nasz rozmówca.

Tylko Czarni na wyjeździe
Pojedynek beniaminka ze spadkowiczem, czyli ekip z Międzyrzecza i Kobiernic zakończył się podziałem punktów, natomiast Czarni Jaworze wygrali 5:0 w Bystrej. Pozostałe mecze na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. – Byłem na meczu Bystrej z Czarnymi. Drużyna z Jaworza dysponuje mocnym i szerokim składem. Zmiennicy wnoszą jakość. Myślą Czarni o awansie, są głównym faworytem, ale ten zespół jest do „ugryzienia”. Dobrze czuje się na dużych boiskach, gdzie może operować piłką, grac skrzydłami. Gramy z liderem niebawem, u nas jest mniejsze boisko. W tamtym sezonie wygraliśmy w Jaworzu, a u siebie z kandydatem do awansu zremisowaliśmy – ocenia lidera, który ma na swoim koncie komplet punktów i 12 zdobytych goli, zarazem żadnego straconego, opiekun Sokoła.

Bez niespodzianek
Niecodziennych czy niespodziewanych wyników 3. seria gier nie przyniosła. – Niespodzianek nie było. Myślę, że każdy zna swoje miejsce w szeregu. Wzmocnił się latem Pionier Pisarzowice, do zmian kadrowych doszło w Porąbce, LKS Mazańcowice rozpoczął od wygranej w Bestwince, ale został sprowadzony na ziemię, dobrze wszedł w rozgrywki beniaminek. Niebawem tabela się ukształtuje – komentuje ostatnie wydarzenia trener Wiercigroch.

źródło: sportowebeskidy.pl

Wyniki 3. kolejki:
Pionier Pisarzowice - LKS Mazańcowice 4:0 (2:0)
Sokół Buczkowice - Beskid Godziszka 5:0 (4:0)
KS Międzyrzecze - Soła Kobiernice 1:1 (0:1)
Zapora Wapienica - Iskra Rybarzowice 6:0 (4:0)
Przełom Kaniów - MRKS II Czechowice-Dziedzice 3:1 (0:0)
KS Bystra - GKS Czarni Jaworze 0:5 (0:2)
KS Bestwinka - Zapora Porąbka 3:0 (1:0)

Aktualna tabela::

Najlepsi strzelcy:
4 - Adam Waliczek (GKS Czarni Jaworze), Łukasz Nycz (Pionier Pisarzowice), Mateusz Ciosek (MRKS II Czechowice-Dziedzice) oraz Radosław Folek (KS Międzyrzecze)