Przyszli kadrowicze grali w Dankowicach

W miniona środę w Dankowicach odbył się Finał Województwa Ogólnopolskiego Turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka" pod patronatem Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W zmaganiach, w których brali udział chłopcy z roczników 2005 i młodszych, zwyciężyli gospodarze imprezy - Pasjonat Dankowice a Pionier zajął 5. miejsce.

W zmaganiach rozgrywanych na boisku w Dankowicach udział wzięło łącznie osiem drużyn z roczników 2005 i młodszych i obok gospodarza imprezy Pasjonata, były to: GLKS Wilkowice, KS Panki, LKS Bestwina, LKS Mizerów, Naprzód Ostrowia, Olimpijczyk Gilowice oraz Pionier Pisarzowice. Turniej podzielony został na dwie grupy: w pierwszej znalazły się KS Panki, LKS Bestwina, Pasjonat Dankowice i Pionier Pisarzowice, natomiast w drugiej GLKS Wilkowice, LKS Mizerów, Naprzód Ostrowia i Olimpijczyk Gilowice. Nasi młodzi zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Nycz w pierwszym spotkaniu mierzyli się z ekipą KS Panki i mimo, że szybko objęli prowadzenie i mieli naprawdę sporo klarownych sytuacji, to przegrali 1:2. W kolejnym starciu by myśleć o wejściu do półfinału Pionier musiał pokonać piłkarzy LKS-u Bestwina i po emocjonującym pojedynku pokonali rywali 3:2. W ostatnim grupowym meczu nasi zawodnicy mierzyli się z Pasjonatem Dankowice i niestety porażka 0:6 zamknęła im drogę do półfinałowej rywalizacji. A w niej prym wiodły zespoły Pasjonata Dankowice i KS Panki, a więc grupowi rywali Pioniera. Zmierzyły się one w finale, w którym górą byli gospodarze imprezy zwyciężając 3:0 i triumfując w całych zmaganiach. Pionier w ostatecznym rozrachunku uplasował się na 5. miejscu.

Finał Województwa Ogólnopolskiego Turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka"

Grupa 1

Naprzód Ostrowia - GLKS Wilkowice 2:0

Finał