Trzeci w ciągu tygodnia

W niedzielę 19 lutego o godzinie 15:00 nasi seniorzy rozegrają swój trzeci mecz sparingowy w ciągu tygodnia. Podopieczni Zbigniewa Wydry na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach zmierzą się z przedstawicielem wadowickiej A-klasy - Halniakiem Targanice.

Szkoleniowiec Pioniera Zbigniew Wydra doszedł do wniosku, że najlepszym treningiem jest mecz stąd też w mijającym tygodniu jego zawodnicy będą mieli w nogach wybiegane 270 minut na boisku. Oczywiście nie dokładnie, gdyż trener mógł pozwolić sobie na rotacje składem i często dawał odpoczywać swoim podstawowym graczom. Mimo tego nie przeskodziło to Pionierowi odnieść dwóch przekonujących zwycięstw nad Sokołem Zabrzeg i MRKS-em II Czechowice-Dziedzice. W starciu z rywalem z wadowickiej A-klasy Halniakiem Targanice Zbigniew Wydra nie będzie dysponował jednak tak liczną kadrą. Z urazem wciąż zmaga się Łukasz Walaszczyk, natomiast z przyczyn osobistych zabraknie również Łukasza Nycza, Adriana Góry, Dariusza Kubiczka oraz testowanego obrońcy.

Nasz najbliższy rywal prowadzony przez Ireneusza Rajdę od lat wędruje między wadowicką B i A-klasą. Obecna kampania jest dla nich średnio udana, wszak Halniak zajmuje dopiero 13. miejsce w ligowej tabeli i wiosną będzie bił się głównie o utrzymanie na poziomie A-klasy. Wśród wyróżniających się zawodników wymienić należy najlepszego strzelca zespoły oraz całej wadowickiej A-klasy, czyli Andrzeja Górskiego autora trzynastu bramek jesienią. Ważną postacią Halniaka jest również pomocnik Kamil Kierczak, który w pierwszej cześci sezonu zanotował siedem trafień. Dla naszych rywali starcie z Pionierem będzie pierwszym podczas obecnie trwającego zimowego okresu przygotowawczego.

Mecz sparingowy
niedziela, 19 lutego, godz. 15:00